Spis treści:

Nieruchomości w Rzeszowie i ceny mieszkań idą w górę. Szacuje się, że na początku roku ceny wzrosły o 2,74% a średni czas utrzymywania się oferty sprzedażowej to około 110 dni. Biorąc pod uwagę ubiegły miesiąc, liczba aktualnych ofert wzrosła o 4,59%.

Cena za 1 m2 mieszkania w Rzeszowie w 2021

Miesiące kwiecien 2021 oraz maj 2021 dzieli średnio 0,48% różnicy w zakresie cen mieszkań dla Rzeszowa a na ten moment cena za metr kwadratowy oscyluje wokół 6440 zł. W kwietniu 2021 roku metr kwadrarowy wynosił około 6409 zł a cena od początku 2021 wzrosła o około 170 zł, co daje nam wzrost cen mieszkań w skali roku o 2,74%.

Najdroższe i najtańsze osiedla | Rzeszów

Aktualnie czołowe miejsce w rankingu najdroższych osiedli Rzeszowa zajmuje Grota Roweckiego i wynosi ono 7090 zł za metr kwadratowy mieszkania, co oznacza kwotę o około 650 zł większą od średniej ceny Rzeszowskich mieszkań. Drugie miejsce przysługuje Drabiniance, gdzie za metr kwadratowy mieszkania możemy spodziewać się zapłacić około 6963 zł (523 zł więcej niż średnia w mieście) a trzecie miejsce zajmuje Słocina. Tam cena za metr kwadratowy mieszkania zaczyna się od 6890 zł, co daje nam kwotę o prawie 460 zł większą od średniej ceny mieszkań w Rzeszowie.

Najtańszym osiedlem Rzeszowa okazała się Baranówka, gdzie cena za metr kwadratowy mieszkania to około 5580 zł. Drugie miejsce przysługuje Miłocinowi – zapłacimy około 5700 zł za m2. Trzecie miejsce obejmuje osiedle Krakowska-Południe, gdzie za metr kwadratowy zapłacimy średnio 5800 zł.

Do najdroższych ulic w Rzeszowie należą m.in.: Podwisłocze, Wincentego Pola, Piastów, prof. Stanisława Pigonia oraz Szwoleżerów. Najtańsze ulice w Rzeszowie to np.: Białe Wzgórze, Synów Pułku, Ruczajowa i Kpt. Edwarda Brydaka. Na głównych ulicach Rzeszowa takich jak Dębicka lub Krakowska za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy około 5500 zł. Na ten moment najwięcej mieszkań na sprzedaż w Rzeszowie obejmuje trzy oraz dwupokojowe obiekty. Popularne są również mieszkania jedno oraz czteropokojowe.

Czy ceny mieszkań w Rzeszowie wzrosną?

Na pewno należy przygotować się na rosnący popyt. Budowanych jest coraz więcej osiedli a ceny jak rosły – tak rosną dalej. Można przewidywać, że w najbliższym czasie ceny mieszkań w Rzeszowie (jeśli w ogóle) ulegną zmianie – to tylko na gorsze. We wrześniu cena za metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie wynosiła 6345 zł. Aktualnie cena za metr kwadratowy mieszkania to około 6710 zł. Biorąc pod uwagę średnie zarobki mieszkańców miasta, to dwie wypłaty 3500 zł netto wystarczą na zakup jednego metra kwadratowego mieszkania. Najgorszy jest póki co fakt, iż nie zanosi się aby ceny mieszkań w Rzeszowie spadały. Aby pozostać na bieżąco zaleca się stałe monitorowanie dynamicznie zachodzących zmian na rzeszowskim rynku nieruchomości.

Ulicami, cieszącymi się największą popularnością są np.: Podwisłocze, Strażacka, Stanisława Mikołajczyka oraz Hetmańska. Najdroższą z nich jest Hetmańska, ponieważ za metr kwadratowy zapłacimy tam około 7072 zł.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu najtańszych kredytów hipotecznych oraz przyda Ci się pomoc prawnicza we współpracy z deweloperem – skontaktuj się z naszymi ekspertami finansowymi. Nasi eksperci kredytowi wraz z zespołem prawników od ponad 25 lat zajmują się doradztwem finansowym i deweloperskim.

Inne artykuły

Sprawdź nasze najnowsze artykuły. Dowiesz się z nich wielu ciekawych informacji na temat rynku kredytów i finansów w Polsce!

Ceny mieszkań w Rzeszowie | Mieszkania Rzeszów

Ceny mieszkań w Rzeszowie | Mieszkania Rzeszów

Nieruchomości w Rzeszowie i ceny mieszkań idą w górę. Szacuje się, że na początku roku ceny wzrosły o 2,74%…